Leírás
Barb Schmidt gyakorlati útmutatója a tudatosság mindennapi alkalmazásához
A Gyakorlat, ahogy ebben a könyvben tanítjuk, egy sor gyakorlati segédeszköz a tudatosság mindennapi alkalmazásához, amelyek egész nap elkalauzolnak életünk ösvényén. Ezek az eszközök azokból a magasztos igazságokból állnak, amelyeket a különböző vallások és spirituális tanítások mesterei hirdettek az évszázadok során.
A Gyakorlat a következő három részes keretet hozza létre, amely köré szervezhetjük a mindennapi életünket:
- Ébredés utáni meditáció
- Jelenlét – Szent mantra – Összpontosított figyelem – Inspiráló olvasmányok
- Elengedő visszatekintés
Egyszerűen fogalmazva, ezeknek az eszközöknek a célja, hogy könnyebben lecsendesíthessük az elmét, ezáltal élhetjük azt a boldog, szeretetteljes, éber, céltudatos életet, amelyet keresünk, azt a nagyszerű életet, amelyre rendeltettünk.
Egyfajta szerkezetet adnak a napi rendszerünkben, hogy rászánhassuk a szükséges időt, és befelé forduljunk, összhangot teremthessünk az elménk, a testünk és a szívünk között, továbbá stabilizáljuk magunkat. Amikor befelé indulunk, ápoljuk az elfogadás, hála, türelem, együttérzés, erő és bátorság rendkívül szép minőségeit. Ezek azok a minőségek, amelyekkel enyhíthetünk életünk nehézségein, könnyebben bonthatjuk le az akadályokat, amelyek visszatartanak attól, hogy rácsatlakozzunk a szeretet, béke és boldogság forrására.
Kitartó gyakorlás
Miért nevezem ezt a napi rutint a Gyakorlatnak? Martha Graham gyönyörűen határozza meg a szó jelentését: „A gyakorlat azt jelenti, hogy minden akadály dacára újra és újra elvégzel valamilyen képzeletet, hitet, vágyat magában foglaló cselekedetet”. Elménk művelése – hogy megzabolázzuk a boldogságunkat és belső nyugalmunkat megzavaró gondolatokat – gyakorlást igényel.
Graham meghatározásában a kulcsszavak az „újra és újra”. Ez azt jelenti, hogy valamit következetesen meg kell tennünk ahhoz, hogy élvezhessük a gyümölcseit. Nem olyasmi, amit addig csinálunk, amíg jó nem lesz, és utána minden tökéletesen alakul.
Nem, a Gyakorlat nem csodaszer, se nem gyorstapasz. Tudjuk, hogy az élet nem tökéletes, és óriási akadály a belső nyugalom útjában, ha elvárjuk, hogy tökéletes legyen. Azt mondják, „az utazás a lényeg, nem a célállomás”. Tehát ahhoz, hogy az ösvényen maradjunk, „újra és újra el kell végeznünk valamit minden akadály dacára”.
A Gyakorlat nem vallás. Kiegészíthet bármely vallásos vagy spirituális gyakorlatrendszert, de teljesen megállhat önmagában is. Azok az emberek, akik a legbelső lényükkel keresik, illetve szeretnék elmélyíteni a kapcsolatukat, beépíthetik a Gyakorlatot a mindennapi életükbe. Nincs szükség előzetes meditációs tapasztalatokra ahhoz, hogy élvezhessük ennek a spirituális módszernek az előnyeit.
Hasonlóképpen azok számára is hasznos lehet az a keret, amit itt ajánlok, akik már foglalkoznak meditációval és más spirituális tanításokkal. Ezzel a kerettel úgy rendezhetik el a napjukat, hogy mindig jusson idejük arra, hogy befelé tekintsenek, ami által egyensúlyt és világosságot találhatnak.
►